Neurofeedback bij Long COVID

Met Neurofeedback bij Long COVID richt ik me op het verlichten van de aanhoudende klachten na een doorgemaakte COVID-19.

Een Neurofeedback behandeling kent geen bijwerkingen en is veilig en pijnloos.

Met Neurofeedback bij Long COVID is het mogelijk om neurocognitieve en/ of psychische klachten, gerelateerd aan Long COVID te verlichten.

Veelvoorkomende Long COVID klachten die te verlichten zijn met neurofeedback zijn:

  • Werkgeheugenproblemen/ geheugenproblemen/ woordvindingsproblemen/ informatieverwerkingsproblemen
  • Aandacht- en concentratieproblemen/ hersenmist/ brain fog
  • Overprikkeling/ wazig zien/ duizeligheid/ hoofdpijn
  • Vermoeidheid
  • Stress/ angst/ spanning/ hartkloppingen/ orthosympathische domininatie
  • PEM/ verergering van klachten na mentale of lichamelijke inspanning
  • Mentale instabiliteit/ depressie/ emotieregulatieproblemen

Neurofeedback op de praktijk of thuis

Neurofeedback is nog niet ‘evidence based’ en geen wondermiddel geschikt voor iedereen met klachten, maar voor veel mensen met Long Covid zorgt het wel voor een wezenlijke vooruitgang op het vlak van belastbaarheid en prikkelverwerking.

Bij Brainmed is het zowel mogelijk om op een praktijk locatie te trainen als middels neurofeedback thuis.

Thuis trainen geeft veel vrijheid. Onbeperkt trainen waar en wanneer u wilt en binnen de grenzen van uw eigen belastbaarheid, voor een vast bedrag. Het gemiddelde rendement van de neurofeedback thuis ligt bovendien hoger als bij de training op de praktijk. Op de praktijk is het echter weer mogelijk om de training te combineren met coaching/ psychologische begeleiding. Er is dus voor ieder wat wils. Neurofeedback therapie is zowel op de praktijk als thuis altijd maatwerk en afgestemd op uw QEEG en wensen en behoeften.

Neurofeedback training

Neurofeedback is een training om psychische, neurologische en neurobiologische klachten te verlichten door beloning van gewenste hersenactiviteit. Het is veilig, heeft geen bijwerkingen en heeft lange termijn effecten.

Bij neurofeedback worden de hersenen als het ware weer in de goede stand getraind, je zou het kunnen vergelijken met een reset van het brein.

Gemiddeld zie ik bij 75% van de mensen die neurofeedback ondergaan een wezenlijke verlichting van de klachten.

Neurofeedback bij Post-COVID

Met Neurofeedback bij post-COVID richt ik mij op het verlichten van aanhoudende klachten na COVID-19/ corona.

Voordat we starten met de behandeling van Neurofeedback bij Long-COVID, onderzoek ik eerst of de klachten te verklaren zijn vanuit uw brein.

Dit doe ik door een QEEG hersenmeting uit te voeren. Wanneer er sprake is van afwijkingen/ een biologisch verklaringsmodel vanuit het QEEG wordt er een persoonlijk behandelplan opgesteld.

Tijdens de behandeling richt ik mij op de afwijkingen in het QEEG. Het doel is doorgaans het activeren van het cognitieve brein door deze uit een inactieve toestand te halen. Daarnaast kalmeren we bij gevoeligheid voor angst, spanning, stress vaak ook het limbische systeem dat een belangrijke rol speelt bij deze functies. Hierdoor komt het brein meer in balans en nemen de klachten af.

Hier leest u meer over de Neurofeedback behandeling.

Brainmed geeft inzicht

Neurofeedback bij Long COVID resultaten

Met Neurofeedback bij Long COVID zie ik bij gemiddeld 75% van de cliënten duidelijke verbeteringen optreden, welke naar voren komen in de terugkoppeling van cliënten en in het QEEG.

Cliënten rapporteren o.a. de onderstaande verbeteringen:

  • verbetering van de prikkelverwerking
  • Verbetering van het (werk)geheugen
  • Verlichting van de prikkelgevoeligheid
  • Verbetering van de alertheid, aandachtfuncties en de concentratie en afname van brain fog/ hersenmist
  • Afname van vermoeidheid
  • Afname van gevoeligheid voor spanning, stress, angst
  • Verlichting van informatieverwerkingsproblemen
  • Verbetering van de executieve functies (plannen en organiseren, verkrijgen van overzicht, regulatie van emoties en gedrag)
  • Verlichting van depressie
  • Verbetering van de slaap
  • Verlichting van duizeligheid, hoofdpijn, misselijkheid, PEM.
  • Toename van de belastbaarheid

Hier leest u meer over onze Neurofeedback behandeling.

Wilt u weten of Neurofeedback bij Long COVID iets voor u is? Neem contact met mij op voor een geheel vrijblijvend oriënterend gesprek.

Brainmed logo

Ervaart u klachten als gevolg van Long-COVID?

Dan is Neurofeedback bij Long-COVID iets voor u!
Neem contact met mij op voor een geheel vrijblijvend oriënterend gesprek.

Met Neurofeedback bij Long-COVID richten we ons het verlichten van de aanhoudende neurocognitieve en psychische klachten en het verhogen van de belastbaarheid.

Long-COVID restverschijnselen verlichten met Neurofeedback

Sommige mensen houden langdurige klachten nadat ze COVID-19 (corona) hebben gehad. Houden de klachten minimaal 3 maanden aan, dan is er sprake van post-COVID. Er is nog veel onbekend over post-COVID, daarom wordt er zowel in Nederland als in het buitenland veel onderzoek naar gedaan.

Inmiddels zijn er in verschillende onderzoeken QEEG afwijkingen gevonden bij Long-COVID.

Marta Kopańska et al rapporteerden in juli 2022 over academisch personeel dat COVID-19 had opgelopen en QEEG had voorafgaand aan het COVID-19-tijdperk en follow-up QEEG nadat ze hersenmist hadden ontwikkeld, zoals vastgesteld door een klinisch specialist. Ze vonden:

“verhoogde theta- en alfa-activiteit, evenals intensiever sensomotorisch ritme (SMR) in C4 (rechterhersenhelft) ten opzichte van C3 (linkerhersenhelft). Bovendien een zichtbare toename van bèta 2 in relatie tot SMR in beide hersenhelften”

Andere onderzoekers zullen moeten bevestigen dat deze bevindingen een langdurig COVID-patroon weerspiegelen, maar het laat zien dat SARS-CoV-2 de elektrische activiteit van de hersenen verandert.

Neurofeedback bij Long-COVID

In de klinische praktijk van Brainmed zie ik bij de meeste cliënten met Long-Covid één of meerdere van de onderstaande afwijkingen in het QEEG:

  1. overmatige trage delta en theta hersenactiviteit over delen van sensomotorische cortex
  2. overmatige trage delta en theta hersenactiviteit over delen van pariëtale en/ of occipitale cortex
  3. overmatige snelle bèta en/ of high bèta over delen van de frontale cortex, sensomotorische cortex, pariëtale cortex en/ of temporale cortex.

QEEG neurofeedback als behandeling voor EEG afwijkingen in Long-Covid

Inmiddels zijn er verschillende onderzoeken die therapeutische effecten laten zien van neurofeedback bij Long-COVID .

Zo laten Orendáčová M, Kvašňák E, Vránová J. (2022) in een pilotstudie significante verbeteringen zien op Post-COVID angst en depressie, maar vonden ze geen significante verbeteringen op vermoeidheid.

Kwantitatief EEG (QEEG) neurofeedback is gebaseerd op het versterken of remmen van afwijkende EEG-activiteit. De EEG afwijkingen worden in kaart gebracht door het EEG te vergelijken met een een gezonde normale populatie zonder Long-COVID en overige neurologische en psychologische klachten.

Talrijke QEEG gebaseerde neurofeedback onderzoeken toonden aan dat QEEG-gebaseerde neurofeedback downregulatie van abnormale EEG-patronen verband houdt met verschillende gedragsverbeteringen, zoals o.a. een verbetering van cognitieve functies (Kerson et al., 2009 ). Er zijn talloze afwijkende pathologische patronen gedocumenteerd die zijn gevonden in verschillende neuropathologische aandoeningen (Díaz et al., 1998; Hammer et al., 2011; Walker, 2011), waaronder ook een post-COVID-19-aandoening (Kincaid et al., 2021).

Acute COVID-19

In acute COVID-19 waarbij pathologische EEG-activiteit kan optreden (Flamand et al., 2020; Pellinen et al., 2020; Kubota et al., 2021), werd er een positieve correlatie tussen de mate van EEG-vertraging en de ernst van de klinische symptomen van de patiënten gedocumenteerd (Pasini et al., 2020). Deze bevindingen geven aan dat het onderzoek van EEG-profielen en hun verband met klinische symptomen in post-COVID-omstandigheden vruchtbare en waardevolle bevindingen kan opleveren die als therapeutisch doelwit kunnen dienen.

Mijn bevindingen

In de klinische praktijk van Brainmed zie ik dat gemiddeld 75% van de Long-COVID populatie brede therapeutische effecten rapporteert van QEEG gebaseerde neurofeedback. De meeste cliënten trainen thuis met neurofeedback thuistraining, waarbij het protocol gepersonaliseerd is en afgestemd op basis van de individuele afwijkingen in het QEEG.

Casestudie van de normalisatie (afname van rode delen in het QEEG) van afwijkingen in een QEEG gebaseerde neurofeedback behandeling bij een client met Long-COVID.

Long-Covid pre neurofeedback QEEG

Long Covid post neurofeedback QEEG

Neurofeedback therapie bij Long COVID werkwijze

Advies en vragen - icon

Waar Neurofeedback therapie

Bij Brainmed is het zowel mogelijk om op een praktijk locatie te trainen als middels neurofeedback thuis. Neurofeedback therapie is zowel op de praktijk als thuis altijd maatwerk en afgestemd op uw QEEG en wensen en behoeften.

Thuis trainen geeft veel vrijheid. Onbeperkt trainen waar en wanneer u wilt en binnen de grenzen van uw eigen belastbaarheid. Het gemiddelde rendement van de neurofeedback thuis ligt bovendien hoger als bij de training op de praktijk.

Op de praktijk is het echter weer mogelijk om de training te combineren met coaching/ psychologische begeleiding. Er is dus voor ieder wat wils. 

Neurofeedback - Brainmed

Neurofeedback op één van onze praktijk locaties

Op de praktijk train je met 19 elektroden middels sLORETA en swLORETA. Ook is hier meer ruimte voor coaching en psychologische begeleiding.

Vind de praktijk locatie bij jou in de buurt.

Vanaf 600,-

Neurofeedback vanuit huis

Thuis train je onbeperkt, waar en wanneer je wil voor een vast bedrag per maand. Online begeleiding door een neuropsycholoog met 18 jaar ervaring en net als op de praktijk altijd maatwerk en afgestemd op uw brein. Thuis trainen geeft vrijheid, geen reistijd, files en parkeerproblemen.

Is Neurofeedback iets voor u?
Neem contact met mij op voor een geheel vrijblijvend oriënterend gesprek.

Neurofeedback - Brainmed

Hoe kiest u een neurofeedback praktijk?

De neurofeedback praktijken schieten werkelijk als paddenstoelen uit de grond. Waar kun je op letten als je een neurofeedback praktijk uitkiest?

Er zijn in mijn ogen 5 zaken waar je als client op dient te letten bij de keuze voor een neurofeedback praktijk.

Brainmed logo

Over Brainmed

In de afgelopen 18 jaar heb ik als neuropsycholoog veel ervaring opgedaan met QEEGneurofeedback en neurofeedback thuis. Voor zowel kinderen als volwassenen.

Met Brainmed pak ik de klachten bij de bron aan. Ik bied maatwerk middels gepersonaliseerde behandelingen afgestemd op het brein. Geen ‘onze size fits all’, maar ‘personalised medicine’. Geen richtlijnen, maar maatwerk.

  • Behandeling door een neuropsycholoog met 18 jaar ervaring

  • Geen wachtlijst

  • Veel ervaring met medicatieafbouw

  • Een vaste behandelaar

0
Neurofeedback cliënten
0
QEEG afnames
0
Jaren ervaring
0
Klantbeoordeling

Waarom
neurofeedback?

Verlichting van klachten door de bron aan te pakken

  • Gemiddeld bij 75% van de cliënten effectief
  • Geen bijwerkingen
  • Veilig en pijnloos
  • Lange termijn effecten

  • Alternatief voor praattherapie en medicatie

Waarom
Brainmed?

Kies voor Brainmed

  • Neurofeedback op praktijk locaties of neurofeedback thuis
  • Op de praktijk bied ik 21 kanaals QEEG Z-score SURFACE; sLORETA en swLORETA Z Score Neurofeedback aan.

  • Thuis kunt u trainen met dezelfde kwaliteit en het maatwerk als op de praktijk, maar onbeperkt trainen waar en wanneer u wilt voor een vast bedrag.

  • Neuropsycholoog met 18 jaar ervaring
  • Een vaste behandelaar
  • Geen wachtlijst

Wat zeggen klanten over Brainmed?

Duidelijk en vriendelijk

Tim is een aardige man die de tijd neemt om alles duidelijk uit te leggen. Ik kan nu nog niet zeggen of de behandeling ook effectief zal zijn maar ik ben hoopvol.

Merel

Erg goed!

Goed geholpen met duidelijke resultaten die mijn klachten weergeven! Ook goed advies, super!

Joris

Tim is goede luisteraar en heel duidelijk in zijn communicatie

Duidelijk uitleg van de hersen scan in begrijpelijke taal. Heeft inzicht gegeven welke problematiek bij mij speelt.

Tim

Goed resultaat en een zeer prettige begeleiding

De neurofeedback therapie heeft mijn klachten na een aantal maanden zeer intensief thuis trainen flink verminderd. Ik had voorafgaand aan de therapie een enorm vol hoofd, veel angstklachten en veel spanning in mijn lichaam. Deze klachten zijn momenteel veel minder op de voorgrond aanwezig. Tim is daarnaast een zeer prettige deskundige man om mee samen te werken. Hij is zorgvuldig, eerlijk en nagenoeg altijd bereikbaar. Hij geeft dagelijks feedback op de trainingen en wanneer iets niet lekker loopt, probeert hij altijd met je mee te denken. Het is echt maatwerk wat Tim levert, waarbij hij ook oprechte interesse toont en samen met jou werkt aan het doel.

Iris

Prettig mens, zeer betrokken en zeer deskundig.

Tim heb ik leren kennen als een bijzonder prettig mens die deskundigheid combineert met empathie, die heel erg betrokken is bij de individuele voortgang van de cliënt en ook heel adequate feedback geeft.

Carla

Indrukwekkend

indrukwekkend, openbaring

Sjoerd

Verhelderend

De QEEG vond ik door de uitleg en duiding van Tim heel verhelderend in relatie tot mijn slaapklachten. Tim legt heel helder en rustig uit wat er de QEEG meet, hoe het werkt en vervolgens ook wat de meting laat zien. Ik kreeg vervolgens een voor mijn klachten en uitslag passend advies. Neurofeedback bleek niet de meest passende oplossing. Erg fijn dat Tim daar gewoon eerlijk en duidelijk over is en ook gelijk meedenkt over andere opties.

Madelon

Eindelijk helderheid

Na maanden van overprikkeling, vermoeidheid en wisselende focus bracht Brainmed eindelijk helderheid. De QEEG in november 2025 maakte objectief zichtbaar wat er speelde. Tim Smits vertaalde dat naar een concreet plan. Aanrader bij (vermoeden van) PCS.

Arko

Fijne ervaring!

Fijne intake gehad bij Tim. Alles wordt rustig en duidelijk uitgelegd en er werden veel dingen duidelijk voor mij op basis van de QEEG meting.

Marinda
Brainmed logo

Contact Info

Kan ik iets voor u betekenen?

Voor meer informatie kunt u vrijblijvend contact met mij opnemen.

Brainmed oplossingen

Brainmed neurofeedback pakt de klachten bij de bron aan.

Waar kunt u terecht?

De neurofeedback trainingen kunnen op één van de praktijklocaties of aan huis plaatsvinden middels Neurofeedback thuis.

Hier vindt u de praktijk locaties.