FAQ items aan het laden...

Neurofeedback bij Hersenletsel

Neurofeedback bij Hersenletsel2026-01-21T19:43:45+01:00

Neurofeedback bij Hersenletsel

Met Neurofeedback bij hersenletsel richt ik me op het verlichten van restverschijnselen van niet aangeboren hersenletsel (NAH).

Een Neurofeedback behandeling kent geen bijwerkingen en is veilig en pijnloos.

Neurofeedback bij hersenletsel

Met Neurofeedback bij hersenletsel behandel ik o.a. cliënten met PCS (post commotioneel syndroom), hersenschudding, hersenkneuzing en whiplash.

Met Neurofeedback bij hersenletsel is het niet mogelijk beschadigde delen van de hersenen te genezen. Het is echter wel mogelijk om cognitieve en/ of psychische klachten, gerelateerd aan het hersenletsel, te behandelen. We verbeteren de efficiëntie van de delen in het brein die minder zijn gaan werken.Met Neurofeedback bij hersenletsel richten wij ons op restverschijnselen van hersenletsel.

Klachten als gevolg van hersenletsel kunnen o.a. zijn;

  • gevoeligheid voor overprikkeling

  • aandacht- en concentratieproblemen

  • brain fog/ hersenmist

  • verminderde efficiënte van de informatieverwerking
  • mentale traagheid/ woordvindingsproblemen
  • hoofdpijn, duizeligheid, misselijkheid, dubbelzien, wazig zien
  • vermoeidheid
  • een verminderde belastbaarheid
  • gevoeligheid voor spanning, stress, angst
  • emotionele instabiliteit (sneller geïrriteerd raken)
  • depressie

Neurofeedback

Bij Brainmed is het zowel mogelijk om op een praktijk locatie te trainen als middels neurofeedback thuis.

Thuis trainen geeft veel vrijheid. Onbeperkt trainen waar en wanneer u wilt voor een vast bedrag. Het gemiddelde rendement van de neurofeedback thuis ligt bovendien hoger als bij de training op de praktijk. Op de praktijk is het echter weer mogelijk om de training te combineren met coaching/ psychologische begeleiding. Er is dus voor ieder wat wils. Neurofeedback therapie is zowel op de praktijk als thuis altijd maatwerk en afgestemd op uw QEEG en wensen en behoeften.

Neurofeedback training

Neurofeedback is een training om psychische, neurologische en neurobiologische klachten te verlichten door beloning van gewenste hersenactiviteit. Het is veilig, heeft geen bijwerkingen en heeft lange termijn effecten.

Bij neurofeedback worden de hersenen als het ware weer in de goede stand getraind, je zou het kunnen vergelijken met een reset van het brein.

Gemiddeld zie ik bij 75% van de mensen die neurofeedback ondergaan een wezenlijke verlichting van de klachten.

Brainmed geeft inzicht

Neurofeedback bij hersenletsel resultaten

Met Neurofeedback bij hersenletsel zie ik bij gemiddeld 75% van de cliënten duidelijke verbeteringen optreden, in het QEEG en in de terugkoppeling van mensen.

Mensen rapporteren vaak onderstaande verbeteringen:

  • verbetering van de prikkelverwerking
  • verbetering van de aandacht en concentratie
  • afname van brain fog/ hersenmist
  • meer mentale flexibiliteit
  • verbetering van overzicht en plannen en organiseren
  • beter op woorden kunnen komen
  • verbetering van het (werk)geheugen
  • afname van hoofdpijn, duizeligheid en zichtproblemen
  • meer energie
  • verbetering van kwaliteit van de slaap
  • toename van belastbaarheid
  • minder gevoeligheid voor spanning, stress, angst
  • emotionele stabieler
  • verbetering van stemming

Hier leest u meer over onze Neurofeedback behandeling.

Wilt u weten of Neurofeedback bij hersenletsel iets voor u is? Neem contact met mij op voor een geheel vrijblijvend oriënterend gesprek.

Brainmed logo

Ervaart u klachten als gevolg van een Whiplash, hersenschudding of PCS?

Dan is Neurofeedback bij hersenletsel iets voor u!
Neem contact met mij op voor een geheel vrijblijvend oriënterend gesprek.

Restverschijnselen verlichten bij hersenletsel

Hersenletsel kan op veel manieren ontstaan. Met Neurofeedback bij hersenletsel behandel ik o.a. cliënten met PCS (post commotioneel syndroom), hersenschudding, hersenkneuzing en whiplash.

Klachten als gevolg van hersenletsel kunnen o.a. zijn; geheugenverlies, duizeligheid, hoofdpijn, vermoeidheid, geïrriteerdheid, concentratie problemen, emotionele instabiliteit.

Neurofeedback bij hersenletsel (NAH)

Deze klachten zijn vaak langdurig en hardnekkig. Soms kan het weken of maanden duren voordat de klachten naar voren komen, waardoor de klachten niet altijd worden gezien als gevolg van het hersenletsel.

Bij hersenletsel zorgen onze hersenen ervoor dat de beschadigde hersengebieden uitgeschakeld worden of in een inactieve toestand komen. Indien dit het geval is zullen functies van de beschadigde gebieden gedeeltelijk overgenomen worden door andere gebieden van de hersenen.

Bij hersenletsel zien we bij hersenmetingen vaak veel trage hersengolven (onder activiteit). Met Neurofeedback bij hersenletsel proberen we het brein weer in de goede stand te trainen. Het is als ware een reset van je brein naar de oude toestand voor NAH.

Bij het activeren van de hersenen d.m.v. neurofeedback zorgen we ervoor dat het brein weer naar behoren gaat functioneren. Hierdoor nemen de klachten af en verbeteren de cognitieve functies.

Met Neurofeedback bij hersenletsel is het niet mogelijk beschadigde delen van de hersenen te genezen. Het is echter wel mogelijk om cognitieve en psychische klachten als gevolg van hersenletsel te verlichten.

Neurofeedback bij hersenletsel behandeling

Met Neurofeedback bij hersenletsel richt ik mij op het verlichten van restverschijnselen van niet aangeboren hersenletsel, zoals klachten als gevolg van een whiplash, hersenschudding of PCS.

Voordat we starten met de behandeling van Neurofeedback bij hersenletsel, onderzoeken ik eerst of de klachten voortkomen uit hersenletsel.

Dit doe ik door een QEEG hersenmeting uit te voeren.

Tijdens de behandeling richt ik mij op de afwijkingen in hersenactiviteit als gevolg van de hersenletsel. Het doel is doorgaans met name het activeren van het brein door deze uit een inactieve toestand te halen. Hierdoor gaat het brein beter functioneren en nemen klachten af. Hieronder zie je hier een voorbeeld van.

In het QEEG zie ik overmatige trage (delta en theta) hersengolven (rode delen in de plaatjes), welke tijdens het traject afnemen.

QEEG voormeting bij NAH

QEEG nameting bij NAH

Hier leest u meer over de Neurofeedback behandeling.

Werkwijze Neurofeedback bij hersenletsel

Advies en vragen - icon

Waar Neurofeedback therapie

Bij Brainmed is het zowel mogelijk om op een praktijk locatie te trainen als middels neurofeedback thuis. Neurofeedback therapie is zowel op de praktijk als thuis altijd maatwerk en afgestemd op uw QEEG en wensen en behoeften.

Thuis trainen geeft veel vrijheid. Onbeperkt trainen waar en wanneer u wilt en binnen de grenzen van uw eigen belastbaarheid. Het gemiddelde rendement van de neurofeedback thuis ligt bovendien hoger als bij de training op de praktijk.

Op de praktijk is het echter weer mogelijk om de training te combineren met coaching/ psychologische begeleiding. Er is dus voor ieder wat wils. 

Neurofeedback - Brainmed

Neurofeedback op één van onze praktijk locaties

Op de praktijk train je met 19 elektroden middels sLORETA en swLORETA. Ook is hier meer ruimte voor coaching en psychologische begeleiding.

Vind de praktijk locatie bij jou in de buurt.

Vanaf 600,-

Neurofeedback vanuit huis

Thuis train je onbeperkt, waar en wanneer je wil voor een vast bedrag per maand. Online begeleiding door een neuropsycholoog met 18 jaar ervaring en net als op de praktijk altijd maatwerk en afgestemd op uw brein. Thuis trainen geeft vrijheid, geen reistijd, files en parkeerproblemen.

Is Neurofeedback iets voor u?
Neem contact met mij op voor een geheel vrijblijvend oriënterend gesprek.

Neurofeedback - Brainmed

Hoe kiest u een neurofeedback praktijk?

De neurofeedback praktijken schieten werkelijk als paddenstoelen uit de grond. Waar kun je op letten als je een neurofeedback praktijk uitkiest?

Er zijn in mijn ogen 5 zaken waar je als client op dient te letten bij de keuze voor een neurofeedback praktijk.

Brainmed logo

Over Brainmed

In de afgelopen 18 jaar heb ik als neuropsycholoog veel ervaring opgedaan met QEEGneurofeedback en neurofeedback thuis. Voor zowel kinderen als volwassenen.

Met Brainmed pak ik de klachten bij de bron aan. Ik bied maatwerk middels gepersonaliseerde behandelingen afgestemd op het brein. Geen ‘onze size fits all’, maar ‘personalised medicine’. Geen richtlijnen, maar maatwerk.

  • Behandeling door een neuropsycholoog met 18 jaar ervaring

  • Geen wachtlijst

  • Veel ervaring met medicatieafbouw

  • Een vaste behandelaar

0
Neurofeedback cliënten
0
QEEG afnames
0
Jaren ervaring
0
Klantbeoordeling

Waarom
neurofeedback?

Verlichting van klachten door de bron aan te pakken

  • Gemiddeld bij 75% van de cliënten effectief
  • Geen bijwerkingen
  • Veilig en pijnloos
  • Lange termijn effecten

  • Alternatief voor praattherapie en medicatie

Waarom
Brainmed?

Kies voor Brainmed

  • Neurofeedback op praktijk locaties of neurofeedback thuis
  • Op de praktijk bied ik 21 kanaals QEEG Z-score SURFACE; sLORETA en swLORETA Z Score Neurofeedback aan.

  • Thuis kunt u trainen middels Neurofeedback thuis. Dezelfde kwaliteit en het maatwerk als op de praktijk, maar onbeperkt trainen waar en wanneer u wilt voor een vast bedrag.

  • Neuropsycholoog met 18 jaar ervaring
  • Geen wachtlijst

  • Een vaste behandelaar

Wat zeggen klanten over Brainmed?

Erg goed!

Goed geholpen met duidelijke resultaten die mijn klachten weergeven! Ook goed advies, super!

Joris

Eindelijk helderheid

Na maanden van overprikkeling, vermoeidheid en wisselende focus bracht Brainmed eindelijk helderheid. De QEEG in november 2025 maakte objectief zichtbaar wat er speelde. Tim Smits vertaalde dat naar een concreet plan. Aanrader bij (vermoeden van) PCS.

Arko

Indrukwekkend

indrukwekkend, openbaring

Sjoerd

Prettig mens, zeer betrokken en zeer deskundig.

Tim heb ik leren kennen als een bijzonder prettig mens die deskundigheid combineert met empathie, die heel erg betrokken is bij de individuele voortgang van de cliënt en ook heel adequate feedback geeft.

Carla

Fijne ervaring!

Fijne intake gehad bij Tim. Alles wordt rustig en duidelijk uitgelegd en er werden veel dingen duidelijk voor mij op basis van de QEEG meting.

Marinda

Goed resultaat en een zeer prettige begeleiding

De neurofeedback therapie heeft mijn klachten na een aantal maanden zeer intensief thuis trainen flink verminderd. Ik had voorafgaand aan de therapie een enorm vol hoofd, veel angstklachten en veel spanning in mijn lichaam. Deze klachten zijn momenteel veel minder op de voorgrond aanwezig. Tim is daarnaast een zeer prettige deskundige man om mee samen te werken. Hij is zorgvuldig, eerlijk en nagenoeg altijd bereikbaar. Hij geeft dagelijks feedback op de trainingen en wanneer iets niet lekker loopt, probeert hij altijd met je mee te denken. Het is echt maatwerk wat Tim levert, waarbij hij ook oprechte interesse toont en samen met jou werkt aan het doel.

Iris

Verhelderend

De QEEG vond ik door de uitleg en duiding van Tim heel verhelderend in relatie tot mijn slaapklachten. Tim legt heel helder en rustig uit wat er de QEEG meet, hoe het werkt en vervolgens ook wat de meting laat zien. Ik kreeg vervolgens een voor mijn klachten en uitslag passend advies. Neurofeedback bleek niet de meest passende oplossing. Erg fijn dat Tim daar gewoon eerlijk en duidelijk over is en ook gelijk meedenkt over andere opties.

Madelon

Duidelijk en vriendelijk

Tim is een aardige man die de tijd neemt om alles duidelijk uit te leggen. Ik kan nu nog niet zeggen of de behandeling ook effectief zal zijn maar ik ben hoopvol.

Merel

Tim is goede luisteraar en heel duidelijk in zijn communicatie

Duidelijk uitleg van de hersen scan in begrijpelijke taal. Heeft inzicht gegeven welke problematiek bij mij speelt.

Tim
Brainmed logo

Contact Info

Kan ik iets voor u betekenen?

Voor meer informatie kunt u vrijblijvend contact met mij opnemen.

Advies en vragen - icon

Veel gestelde vragen over Neurofeedback

Zijn er gezondheidsrisico’s bij Neurofeedback bekend?2026-01-09T18:48:10+01:00

Zijn er gezondheidsrisico’s bij Neurofeedback bekend?

Nee, er zijn geen gezondheidsrisico’s bekend of gerapporteerd in de wetenschappelijke literatuur en deze zijn ons ook niet bekend vanuit de klinische praktijk. Neurofeedback en de registratie van EEG t.b.v. de QEEG meting zijn veilige methoden.

Wat doe ik zelf tijdens een neurofeedback behandeling?2026-01-09T18:49:24+01:00

Wat doe ik zelf tijdens een neurofeedback behandeling?

U doet tijdens een neurofeedback behandeling verder niets.
Door de hersenen, gedurende een behandeling, heel vaak een korte beloning te geven bij gewenste hersenactiviteit, stellen we de hersenen in staat om te leren.

Hiervoor hoeft u zelf niets te doen en hier kunt u zelf ook weinig tot geen bewuste invloed op uitoefenen.

De hersenen worden door de neurofeedback gestimuleerd om de gewenste hersenactiviteit te vertonen. Wel zijn er verschillende zaken waar u op kunt letten tijdens een behandeling. Laat u hierin adviseren door één van onze behandelaars.

Wanneer kan ik de eerste effecten merken?2026-01-09T18:49:36+01:00

Wanneer kan ik de eerste effecten merken van Neurofeedback?

Gemiddeld zien we na 8-10 uur Neurofeedback trainingen de eerste effecten optreden. Hoe snel dit optreedt is o.a. afhankelijk van de snelheid waarmee uw hersenen in staat zijn om te leren, maar ook wat de aard van uw klachten is en hoe goed u, of uw omgeving, in staat zijn om veranderingen waar te nemen.
Lees hier wanneer u merkt of Neurofeedback werkt.

Kan neurofeedback mijn persoonlijkheid veranderen?2026-01-09T18:49:48+01:00

Kan neurofeedback mijn persoonlijkheid veranderen?

Nee, neurofeedback kan niet uw persoonlijkheid veranderen. Neurofeedback beïnvloedt uw persoonlijkheid dus niet.
Wel kunt u zich aanzienlijk verandert voelen na een neurofeedback traject.

Voorbeeld: u ondergaat een neurofeedback behandeling voor depressieve klachten. Als de behandeling goed aanslaat en de depressieve klachten verminderen zullen zowel uw gedachten, gevoelens als gedragingen anders zijn dan voor de behandeling.

Kan ik mijn medicatie gaan afbouwen tijdens de Neurofeedback behandeling?2026-01-09T18:50:04+01:00

Kan ik mijn medicatie gaan afbouwen tijdens de behandeling?

Het is in sommige gevallen mogelijk om medicatie af te bouwen tijdens de neurofeedback behandeling. Dit gaat altijd in samenspraak met uw arts.

Medicatie doorslikken tijdens de neurofeedback behandeling?2026-01-09T18:50:23+01:00

Kan ik mijn medicatie doorslikken tijdens de neurofeedback behandeling?

Tijdens de neurofeedback behandeling kunt u uw medicatie gewoon doorslikken.

Hoeveel neurofeedback trainingen zijn er nodig?2026-01-09T18:50:40+01:00

Hoeveel neurofeedback trainingen zijn er nodig?

Een neurofeedback behandeling is maatwerk, dus het aantal behandelingen verschilt van persoon tot persoon.
Gemiddeld bestaat een neurofeedback traject op de praktijk uit 12-13 consulten. Aangezien het een leerproces betreft geldt hierbij: ‘oefening baart kunst’. Het aantal behandelingen is o.a. afhankelijk van:

  • de aard van de klacht(en)
  • de doelstelling(en) voor de behandeling
  • de ernst van de klacht(en)
  • het individuele breinbeeld(QEEG bevindingen en de relatie tussen de klachten en het QEEG)
  • de plasticiteit van het brein
  • de therapietrouw
  • de motivatie van de cliënt en/ of zijn systeem om tot verandering te komen

Onder sommige omstandigheden is het mogelijk om een korter neurofeedback behandeltraject te doorlopen. Hierbij kan gedacht worden aan ‘peak performance training’ gericht op het verbeteren van prestaties en/ of neurofeedback behandeling gericht op het doorkomen van een moeilijke periode/ het doorbreken van een toestandsbeeld (voorbeeld: depressie).

Wil je meer weten hoe een Neurofeedback behandeling werkt?

 

QEEG-effectmeting voor neurofeedback
QEEG-effectmeting na neurofeedback
Wordt neurofeedback vergoed door de verzekeraar?2026-01-09T18:50:52+01:00

Wordt neurofeedback vergoed door de verzekeraar?

Neurofeedback wordt soms deels vergoed door uw zorgverzekeraar. Voor meer informatie over de vergoedingen van Neurofeedback training, zie onze neurofeedback tarieven en vergoedingen pagina. Hier vindt u tevens meer informatie over de kosten voor Neurofeedback trainingen.

Wat zijn de kosten van neurofeedback?2026-01-09T18:51:02+01:00

Wat zijn de kosten van neurofeedback?

Voor meer informatie over de kosten van Neurofeedback training, zie onze neurofeedback tarieven en vergoedingen pagina. Hier vindt u ook meer informatie over vergoedingen van uw zorgverzekeraar voor Neurofeedback trainingen.

Wanneer weet ik of neurofeedback werkt?2026-01-09T18:51:13+01:00

Wanneer weet ik of neurofeedback werkt?

Gemiddeld kan ik na 10 uur training beoordelen of neurofeedback technisch werkt bij u. Bij praktijktraining vindt er doorgaans na 5 trainingen een evaluatie plaats waarin wordt beoordeeld of uw hersenen op de training reageren. Bij thuistraining evalueren we doorgaans na 4 weken trainen of de training technisch aanslaat. Als de training technisch goed aanslaat (uw hersenen leren van de trainingen) zetten we de training door. Zo niet, dan wordt deze stopgezet.

Lees hier waarom een training 120 minuten duurt.

Brainmed oplossingen

Brainmed neurofeedback pakt de klachten bij de bron aan.

Waar kunt u terecht?

De neurofeedback trainingen kunnen op één van de praktijklocaties of aan huis plaatsvinden middels Neurofeedback thuis.

Hier vindt u de praktijk locaties.

Brainmed

 

 

Brainmed geeft inzicht in het brein, met behandeling op maat!

Pauwstraat 6
5451 PZ Mill
0636312243
info@brainmed.nl
www.brainmed.nl